Про звернення депутатів Демидівської районної ради шостого скликання Рівненської області до Кабінету міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПАТ «Рівнегаз» щодо виконання вимог заборони приводити об’єм використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов

ПРОЕКТ

Розглянувши звернення депутатів Демидівської районної ради шостого скликання Рівненської області до Кабінету міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПАТ «Рівнегаз» щодо виконання вимог заборони приводити об’єм використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов, керуючись ст. 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань економічного розвитку, підприємництва та комунальної власності, районна рада  в и р і ш и л а :
1. Підтримати звернення депутатів Демидівської районної ради шостого скликання Рівненської області до Кабінету міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПАТ «Рівнегаз» щодо виконання вимог заборони приводити об’єм використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов (додається).
2. Виконавчому апарату районної ради надіслати рішення районної ради та звернення до Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПАТ «Рівнегаз».

Голова ради Б.В.Писак

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Демидівської районної ради шостого скликання Рівненської області до Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПАТ «Рівнегаз» щодо виконання вимог заборони приводити об’єм використаного природного газу побутовими споживачамии до стандартних умов

У зв’язку із численними зверненнями побутових споживачів природного газу та з метою захисту їх прав, ми, депутати районної ради, звертаємось до Вас з вимогою негайної реакції на виконання ПАТ «Рівнегаз» постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 23.11.2018 року № 1511 «Щодо заборони ПАТ «Рівнегаз» приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами».
На виконання вимог частини третьої статті 4 Закону України «Про ринок природного газу», постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2494 затверджено Кодекс газорозподільних систем, положеннями якого встановлено порядок комерційного обліку газу по об’єктах побутових споживачів (населення).
Так, пунктом 1 глави 4 розділу ІХ Кодексу встановлено, що визначення фактичного об’єму споживання (розподілу) природного газу приймаються дані лічильника газу Оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в Оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача.
Окремо слід зазначити, що об’єм фактичних витрат та виробничо –технологічних витрат природного газу Оператора ГРМ розраховується як різниця між об’ємом надходження природного газу до ГРМ у відповідний період і об’ємом природного газу, який розподілений між споживачами. При цьому витрати на закупівлю природного газу для покриття виробничо – технологічних витрат включаються уже до самого тарифу на розподіл природного газу.
Таким чином, покриття об’єктивної різниці у вимірах природного газу здійснюється за рахунок встановленого на сьогодні тарифу 8,55 грн за 1 куб.м.
Тому, департамент із регулювання відносин у нафтогазовій сфері, обгрунтувавши зазначені обставини, розробив проект постанови НКРЕКП щодо заборони Операторам ГРМ (зокрема в Рівненській області – ПАТ «Рівнегаз») приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов, яка в подальшому була прийнята 23 листопада 2018 року, вимоги якої спрямовані на врегулювання чергового обману від операторів газорозподільчих мереж.
Проте, за наявною публічною інформацією, було з’ясовано, що ПАТ «Рівнегаз» у платіжних документах за жовтень 2018 року здійснила донарахування побутовим споживачам обсягів, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов, і надалі, ігноруючи вимоги прийнятої постанови в листопаді 2018 року про заборону, застосовують у нарахуванні коефіцієнт коригування по даний час.
Незважаючи на те, що дана постанова прийнята в третій декаді листопада місяця 2018 року, вона також вимагає від ПАТ «Рівнегаз» здійснити перерахунок за жовтень 2018 року об’єм споживання природного газу по об’єктах побутових споживачів відповідно до фактичних показників лічильників природного газу.
Тому, ми, депутати Демидівської районної ради, обурені нахабним незаконним здійсненням донарахувань у платіжні документи побутових споживачів за дублювання оплати понесених виробничо – технологічних витрат, які уже враховані у собівартість транспортування газу, і включені в тариф, який на сьогодні становить і без того важкопідйомну для населення суму 8.55 грн за 1 куб.м природного газу і звертаємось до Вас зупинити цей безлад в обкраданні населення за незаконно надумані втрати.

Схвалено
рішенням сесії районної ради
від 01.03.2019 року №266