Вступне слово щодо земельної реформи.

Завершення земельгої реформи – задача не просто дуже відповідальна, але, я б сказав, історична. Ми чудово розуміємо, наскільки серйозне це питання і наскільки обережно треба до нього підходити. Але, разом з тим, ми розуміємо і те, що без завершення земельної реформи говорити про подальший розвиток українського села не доводиться.
Ми сьогодні дійшли до абсурдної ситуації, коли українські селяни, власники найбільш плодючих земель у світі, знаходяться фактично за межою бідності. Тим часом процвітає тіньовий ринок, а корупція в земельній сфері досягла всіх можливих вершин практично в усіх регіонах України. Тому необхідність земельної реформи сьогодні не просто назріла, але й перезріла. Ми не маємо права на помилку.

Завершення земельної реформи – найголовніше завдання не лише для Уряду України чи Мінекстерства, але й для усієї країни. Я багато разів казав і повторюю ще раз: без економічної бази не може бути розвитку села. А потужну економічну базу може забезпечити лише прозорий та цивілізований обіг сільськогосподарських земель. Саме під приватну власність наа землю у село зможуть піти інвестиції, а це лише збільшення обсягів виробництва продукції , але й нові робочі місця, збільшення податкових надходжень до сільських рад, розвиток інфраструктури.

Результати земельної реформи відчує на собі кожен селянин в кожному українському селі.

Сподіваюсь, ця брушура дасть відповіді на всі запитання щодо земельної реформи і розвіє всі побоювання наших громадян.